Organizators

Gara Vasara Team

  • festival gara vasara
  • other
Festivāls PORTA.SHONO / ONUKA
12
Nov

Festivāls PORTA.SHONO / ONUKA

Sākuma datums:
12. novembrī, 2017
Beigu datums:
12. novembrī, 2017
Sākuma laiks:
17:00
Beigu laiks:
20:00
Vieta:
Vidzemes koncertzāle Cēsis, Cēsis, Latvia

Pasaules mūzikas festivāls PORTA ir dažādu kultūru, dažādu pieredžu un dažādu laikmetu kopums. Pasaule ir tik daudzveidīga – mēs par to priecājamies un vēlamies sniegt šo prieku arī jums.

Koncerti Cēsī, 12.novembrī, Vidzemes koncertzāle Cēsis

*

SHONO / Burjatija

Sākums: pl.17:00 

Mūzikas grupa «ŠONO» (tulkojumā no burjatu val.- vilks) izveidota 2014. gadā. Grupas līderis Aleksandrs Arhinčejevs ir vadošais virstoņu vokālists Burjatijā un nepārspēts improvizācijas meistars. Aleksandrs sasniedzis panākumus burjatu nacionālo eposu -uligeru- un tautas stāstījumu izpildīšanas mākslā.

Aleksandru dēvē par "cilvēku-orķestri",- viņš spēlē daudzus mūzikas instrumentus: morinhuru, suhhuru, limbu, homushembardu u.c.

Viņa rokās jebkurš mūzikas instruments sāk atskaņot burvīgas melodijas.

Savās melodijās Šono mūziķi iegulda daļiņu savas dvēseles un ieved klausītāju savas tautas senajā kultūrā . Šī mūzika ir brīnišķīga iespēja iedvesmojoši atdoties ritmam, ieslīgt meditācijā , un, ļaujoties pilnīgi iegrimt šajā mūzikā, caur šīm skaņām nokļūt līdz saviem jūtu dziļumiem un bagātināt savas dvēseles caur šo pieredzi.

*

==================================================================

ONUKA / Ukraina

Sākums: pl.18:30

ONUKA ir talantīgās ukraiņu vokālistes  Natas Žičenko un atpazīstamā (The Maneken) mūzikas producenta Jevgeņija Filatova vairākkārt apbalvots kopprojekts.

Viņu mūzika ir daudzu žanru krustceles:  skaista inovatīvo,  futūristisko, dziļi sakņoto un tradicionālo elementu  saskaņa,  modernu aranžējumu apvienojums ar Ukrainas tautas mūzikas elementiem,  ar kuriem  Nata ir izaugusi kopš dzimšanas.

Projekta nosaukums ("onuka" ukraiņu valodā nozīmē "mazmeita") ir veltīts Natas  vectēvam, kurš bija slavens tradicionālo ukraiņu mūzikas instrumentu amatnieks. Viņa visdārgākā dāvana – pašdarināta sopilka - ir sava veida simbols un svarīgs daudzu ONUKAs dziesmu  elements.

ONUKAs mūzika ir tilts starp pagātni un nākotni. Bagātais Ukrainas etniskās kultūras mantojums mūsdienu elektronisko skaņu kontekstā rada jaunu mūzikas pasaules pieredzi.

ONUKAs koncertprogramma izceļas ar sev raksturīgo iekšējo dramatisko kompozīciju, īpašu atmosfēru un daudziem pārsteigumiem. Elektronikas un tautas instrumentu simbioze, ar kuru ONUKA pārsteidza pirms trim gadiem, sasniedz absolūtu harmoniju. Natas vokālam piemīt unikāls skanējums, jutekliskums  un dziļums. Jevgeņija aranžējumi pielīdzināmi Henrika Švarca vai Deimiana Lazarusa prasmju līmenim. Viņa metode un skaņas kvalitāte lieliski iederas šodienīgajā Eiropas tendencē, kurā  inovatīva elektronika aktīvi asimilē dažādu valstu etnisko mūziku.

Koncerts sniedz intīmu pieredzi,  kurā katrs klausītājs tiek atstāts vienatnē ar mākslinieka mūziku. Tajā pašā laikā tas ir spēcīgs enerģijas impulss, kas apņem audienci kā vilnis.

*

Dalības maksa abos koncertos: 20EUR.

Vairāk par festivālu PORTA: www.festivalporta.lv/

* Apmaksājot savu dalību šeit, tu atbalsti Gara Vasara!

Kontaktinformācija

www:
e-pasts:
telefons:
+371 29541164
adrese:
Riga, Latvia

Mūsu komanda

Small_ose_arambol_3
Oskars Oshcha
Small_juris_and_bhavani-103-1
Bhavani Prem
Small_image
Juris Grave
Small_1505520_616741061736257_1953236012_n
Liene Lāce