Psychology School

Rīgas Geštalta institūts

  • gestalt_therapy
  • psychology
Specializācija – semināru cikls “Ķermeņa-orientētā psihoterapija”
01
Dec

Specializācija – semināru cikls “Ķermeņa-orientētā psihot...

Sākuma datums:
December 01, 2017
Beigu datums:
December 03, 2017
Sākuma laiks:
15:00
Beigu laiks:
18:00
Vieta:
Vīlandes 6-6, Rīga, Latvia

Specializācija – semināru cikls “Ķermeņa-orientētā psihoterapija”

Ideja par to, ka cilvēks ir vienota un nedalāma būtne, kas ietver gan psihiskos un garīgos, gan arī ķermeniskos aspektus, ir kopēja visām mūsdienu psiholoģiskajām skolām un pieejām. Ko tas nozīmē uz praksē?

Tas nozīmē to, ka visas nozīmīgās situācijas, notikumi un problēmas mūsu dzīvē tiek atspoguļotas vienlaicīgi visos cilvēka būtības līmeņos. Problēmas darbā vai mājās, ar draugiem vai tuviem cilvēkiem atspoguļojas ķermenī. Problēmas ar ķermeņa veselību, ko mēs ierasti ārstējam pie ārstiem, ļoti bieži ir saistītas ar notikumiem mūsu dzīvē un iekšējiem pārdzīvojumiem.

Mūsdienu ķermeņa-orientētās psihoterapijas pamatlicējs ir V.Reihs. Savos novērojumos viņš pamanīja, ka dominējošās rakstura iezīmes atspoguļojas ķermenī. Tās var būt izteiktas gaitā, žestos, pozā, mīmikā un tā tālāk. Reiha praktiskais darbs parādīja, ka spriedzes noņemšana no noteiktiem ķermeņa apgabaliem ļauj atbrīvot dzīvības un psihisko enerģiju. Tātad, Reihs atrada fizisko analoģiju dvēseles traumām un kaitēm. Viņš uzskatīja, ka muskuļu saspringums izpilda to pašu funkciju, ko psiholoģiskās rakstura īpašības. Būtībā, muskuļu saspringums slēpj vienu vai citu psiholoģisko problemātiku, un noņemot “saspringumus”, atslābinot hroniska saspringuma apgabalus, emocijas tiek atbrīvotas.  Patiess ir arī pretējais – atbrīvojoties no apspiestām emocionālām izpausmēm pazūd saspringumi ķermenī.  

Ķermeņa orientētas psihoterapijas praksē tiek izmantotas dažādas metodes. To īpatnība ir tā, ka jebkura no tām ir vērsta ne tikai uz saspringumu atslābināšanu, bet lielā mērā arī uz ķermeņa apzināšanu un emocionālu reaģēšanu. Tāpat joprojām ir neapstrīdams fakts, ka pārmaiņus ir nepieciešams ķermeņa un analītiskais darbs. Ķermeņa terapijas rezultāti kļūst ilgtspējīgāki, ja tā nāk kopā ar apzināšanos un psiholoģiskām izmaiņām, kas saistītas ar to.

Specializācijas mērķi:

·         Apmācība veseluma un sistemātiskai pieejai darbā ar pieprasījumiem, gan mutiskiem, gan ķermeniskā līmenī.

·         Ķermeņa darba praktisku metožu un paņēmienu apgūšana.

·         Spēja labāk izprastu savas vēlmes un vajadzības, iekļaujot ķermeni lēmumu pieņemšanas procesā.

·         Iespēja tikt galā ar pašreizējām problēmām, piemēram, migrēnām, bezmiegu, biežām saaukstēšanām, panikas lēkmēm, hronisku saspringumu, u.c.

 

Pirmais seminārs: 01.-03.12.2017.

•                     Darbs ar ķermeni un psiholoģija. Vilhelma Reha koncepcija: «muskuļu bruņu», septiņu galveno segmentālo saspringumu izprašana, orgonās enerģijas kustība ķermenī.

•                     Darbs ar sejas spriedzi. Acu un žokļu saspringuma nozīme. Psihofizisko stāvokļu atspoguļojums mīmiskos stereotipos.

•                     Hronisku saspringumu noņemšana kakla un krūšu zonā. Šo pārmērīga sprieguma zonu ietekme uz komunikācijas spējām. Elpošanas stereotipa izmaiņas.

•                     Darbs ar diafragmas saspringumu. Iziešana no fobiskiem stāvokļiem caur diafragmas atslābināšanu.

•                     Emociju bloķēšana un saspringums vēdera zonā. Baiļu fizioloģiskās izpausmes.

•                     Bailes un iegurņa saspringumi. Korektējošs darbs ar saspringumu iegurņa zonā.

Otrais seminārs: 23.02.-25.02.2018.

•                     BEST-terapijas tehnikas. “Stiepšanās”, “aizsardzības enerģijas kanāli ”, “enerģētiskie apļi” u.c.

•                     Klienta ķermeņa rakstura noteikšana pēc fiziskā stāvokļa un viņa ķermeņa struktūras. Ķermeņa raksturu tipoloģija.

•                     Darbs ar čakrām psiholoģiskajā konsultēšanā (pēc Dž. Perrakosu).

•                     Ķermeņa terapijas sesijas struktūra. Darbs ar saturiskiem klientu pieprasījumiem. Darba ar ķermeni iekļaušana konsultatīvajā darbā.

•                     Ķermeņa metaforu jēdziens. Ķermeņa metaforu transformācijas tehnikas.

Trešais seminārs: 27.04.-29.04.2018.

•                     Neiropsiholoģija. Pamatprincipi.

•                     Izglītojošā kinezioloģija. Izmantošanas robežas un pamata metodes.

•                     psihoemocionālie lādiņi ķermenī. Identificēšana un darbs ar tiem.

•                     psihoemocionālie lādiņi kustības paternos.

•                     nedirektīva ķermeņa terapija. Rozena metode, palsings.

•                     M. Feldenkraisa ķermeņa pedagoģija

•                     Austrumu priekšstati par ķermeņa un prāta mijiedarbību. Enerģētisko kanālu, čakru sistēmas, enerģijas apmaiņas ar apkārtējo telpu jēdzieni. Līdzības un atšķirības starp austrumu un rietumu koncepcijām.

Darba forma: mini-lekcijas, vadītāja darba demonstrācijas, tehniku praktizēšana, praktisko situāciju apspriešana un analīze.

Darbam būs nepieciešams ērts apģērbs un apavi.

Vadītājs: Iļja Ļeščenskijs  (Мaskava) – psihologs-konsultants,  sertificēts ķermeņa-orientēts terapeits, apmācību programmu autors psihodrāmā un mītudrāmā, ķermeņa-orientētā terapijā (Praktiskās Psiholoģijas Institūts ИМАТОН, Sanktpēterburga).  Psihoterapijas un Treniņu Gildes sertificēts speciālists. Izgājis apmācību pie vadošiem speciālistiem darbā ar zīmju sistēmām, psihodrāmu un Geštalt-psiholoģiju: H.Banchofa (Vācija), E.N. Keļesova, V.L.Latiševa, A.Minčenkova, M. Kazakovas, u.c. No 2003.gada vada autorseminārus un apmācību programmas psihodrāmā, mītudrāmā, darbā ar zīmju sistēmām un ķermeņa-orientētā terapijā. Psiholoģijas privātprakse vairāk kā 10 gadus. Pasniedzēja darbība kopš 2000.gada. www.mositt.ru

Dalības nosacījumi: Seminārā tiek uzņemti psihoterapeiti, kas mācās psihoterapijas un psiholoģijas programmās, ar augstāko izglītību, kā arī sociālie darbinieki, personāla atlases vadītāji, speciālisti, kas vada treniņus u.c.

Norises vieta: Rīgas Geštalta institūts, Vīlandes 6-6

1 semināra maksa * :

RGI studentiem un LGTA biedriem: 145 € + PVN

Visiem pārējiem:165 € + PVN

* lai reģistrētos uz specializāciju ir nepieciešams veikt priekšapmaksu 55 € + PVN apmērā

Beidzot specializāciju tiks izsniegts sertifikāts, kas apliecina noklausītās stundas minētajā tēmā.

Pierakstīties uz semināru Jūs varat: 67650111, 29528020, gestalt.info@gmail.com

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
67650111
address:
Vīlandes 6-6, Rīga, Latvia

Our team

Small_2012_konferencija_rgi_xi_20_186_
Jūlija Gusarova