Spiritual and Physical Self-Development Center

RADI 2005

  • lectures_in_ayurveda
  • hatha_yoga
  • Лекции Духовных преподавателей
  • ayurveda
  • yoga
  • other
  • ayurvedic_massage
  • vegetarian_cooking_course
  • other
Brīnumi ir blakus, tikai spējiet to sajust!
11
Oct

Brīnumi ir blakus, tikai spējiet to sajust!

Sākuma datums:
October 11, 2018
Beigu datums:
October 18, 2018
Sākuma laiks:
18:30
Beigu laiks:
21:00
Vieta:
Rūpniecības iela 9, dz.3, domofona Nr.3, Riga, Latvia

SEMINĀRS VELTĪTS LELLĒM UN SLĀVU SIMBOLIEM, SENO SLĀVU TRADĪCIJA
teorija un prakse

“Septiņi mezgli – septiņas paaudzes Dzimtā, lai viņi visi ir Laimīgi.”
….lelles amuleti – AIZSARDZĪBAI
….lelles atbilstoši kalendārajiem datumiem – RITUĀLOS, SVĒTKOS
….lelles spēlēm – BĒRNIEM UN ĢIMENEI (vadoties no situācijas)
Līdzīgi kā cilvēks, lelle tiek radīta, kad uzzina savu nozīmi un lomu šajā pasaulē. Tieši tāpēc seno slāvu lelles nosacīti tiek dalītas kā amuleti, rituālās lelles un spēļu lelles. Veidojot savu lelli rokdarbniece vij diegus Saules apļa virzienā, vadot enerģiju izaugsmē un attīstībā. Apvijot ar diegiem lelli, mēs apvijam to ar enerģiju. Sasienot mezglus, mēs piesaucam Laimi. Tradīcija veidot lelli dažādām dzīves situācijām, ir gan vienkārša, gan jautra,tajā ir arīdzan spēks un viedums, kuru mums nodod vecmammas un vecvecmammas, kuras zināja, kā saturēt kopā lielas un veiksmīgas ģiemenes, sargāja un veicināja vīriešu veiksmi un laimi, sniedza arī atblastu mazākajai paaudzei.

Veidojot šādas lelles mūsdienu vientuļās sievietes var mainīt savu likteni uz labo pusi. Slāvu simboli bieži tiek izmantoti, lai greznotu leļļu apģērbu, tādā veidā dubultojot talismana enerģiju.
Īpaši labvēlīgi ir veidot lelli līdz Saulgriežu laikam, kad puķēm un zālēm, augiem un rituāliem ir īpaši liels spēks.

Lelles AMULETI
Lelles amuleti aizsargā māju, veselību Dzimtu (sievietes ģimeni), labklājību. Iemaņas un prasme veidot lelli no sausajiem augiem, koku zariem un dabas dāvanām, palīdz sievietei aizstāvēt savu veiksmi un plānus, ieceres. Piemēram, īpaša “lelle-dziedniece”. To gatavo divas reizes gadā – pavasarī un rudenī, lai pasargātu visus no slimībām. Kad lelli veidojam ar rokām, un dāvinām bērnam, tā kalpos gan aizsardzībai, gan spēlēm.

Lelles SVĒTKOS
Kāzas, Bērna gaidības, Dzemdību diena, Kristības, Pavasara sagaidīšana, Saulgrieži, Meteņi, Lieldienas, Ziemassvētki, kā arī citi svētki vienmēr tikai atzīmēti ar leļļu izgatavošanu. Kalendārās lelles tiek veidotas noteiktās gada dienās, lai saglabātu pareizu noskaņojumu un veiksmi visās dzīves jomās. Piemēram, lelle “ Graudīte” vienmēr tikai veidota ar patiecību Zemei par ražu, kā arī nākošā gada vēlējums veiksmīgai ražai un labklājībai, lelle tika glabāta mājās līdz nākošajam rudenim. Daudzroku lelle “Fiļipovka” atklāja mājas rokdarbnieču sezonu. Pavasarī, līdz Līgo svētkiem, tikai veidotas Augu lelles, lai visu gadu sajustu Saules spēku un veselību.
Lelles SPĒLĒM, BĒRNIEM
Ir tāds sakāmvārds: “ Ne no ēdiena bērns aug, bet no prieka”.
Maziem bērniem spēles ar lellēm vienmēr ir bijis īpašs prieks. Lelles pavisam maziem bērniem tiek veidotas no siltiem, dabīgiem audumiem, tādas lelles ir universālas un drošas. Lelles, kurām nav sejas, veicina iztēli. Pārsteidzoši, ka seno slāvu lellēm nav sejas, dažreiz rokas, vai kājas, taču lellēm vienmēr ir raksturs un bērni to jūt. Lelle var smieties un raudāt, spēlēt dažādas lomas bērnu spēlēs, atdarināt pieagušo uzvedību, papildus veicot amuleta un aizsarga funkcijas.

NODARBĪBU VADĪS: Irina Kuzņecova

NORISES VIETA: Rūpniecības iela 9, dz. 3

LAIKS: 18.30

NORISES DIENAS: 11., 18., 25.10

СENA: 25 eiro

Pieraksts pa tel: 29643294

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+37128224475
address:
Riga, Latvia

Our team

Small_sam_2969
Ludmila Birjukovska
Small_img_2983
Anna Mulica