Dancing Studio

Kultūras centrs "Bharata"

  • indian_dances
  • kultūras menedžments
  • dejas un kustības
  • dance_movements
  • other
Nayika - sievietes balss
26
Apr

Nayika - sievietes balss

Sākuma datums:
April 26, 2019
Beigu datums:
April 26, 2019
Sākuma laiks:
19:00
Beigu laiks:
21:00
Vieta:
Kaļķu 11a, Rīga, Latvia

26. aprīlī Rīgā ar solo koncertu viesosies dejotāja Apurva Džajaraman (Indija), kas pelnīti uzskatīta par vienu no vadošajiem savas paaudzes izpildītājiem.

Apurva Džajaraman (Apoorva Jayaraman) prezentēs tradicionālo solo deju performanci “Sievietes balss” Indijas klasiskajā dejas Bharatanatyam stilā. Izrāde iekļauj  tradicionālā repertuāra kompozīcijas, kurās sievietes balss skanēs daudzās variācijās - kā mīļākās, kā mātes, kā Dievības.

Var mīlēt Indijas kultūru un tikpat labi var nemīlēt, bet cilvēks nevar palikt vienaldzīgs meistarības un brīva gara priekšā. Apurvas deja ir pilnīga fizisko un garīgo spēku atdeve tam, kas notiek uz skatuves. Virtuoza dejas tehnika un jūtu plūdums sagaidīs skatītājus, kas atnāks 26. aprīlī uz Zirgu ielas koncertzāli.

Piecu gadu vecumā Apurva Jayaraman sāka dejot. Viņa nekad nav uztvērusi deju kā hobiju.  “Deja kļuva par manas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Es sapņoju par zvaigznēm, bet manu studiju dēļ es nekad neesmu palaidusi garām deju klases”, stāsta Indijas klasiskās dejas Bharatnatyam izpildītāja, astrofiziķe, Kembridžas universitātes doktore astronomijā un Oksfordas universitātes maģistre fizikā. „Es esmu zinātniece, bet deju, ko es dejoju, es dejoju ar pilnu atdevi. Tas ir mans apzināts lēmums”, piebilst Jayaraman.

Apurva mācījās pie atzītās deju meistares Prijadaršini Govindas (Priyadarshini Govind) un izgāja īpašu abhinaya (dejas izteiksmība) apmācību pie lieliskās Kalanidi Narajana (Kalanidhi Narayanan).

Koncertu atbalsta Indijas Vēstniecība Zviedrijā un Latvijā.

Izrāde notiks Zirgu ielas koncertzālē, Kaļķu ielā 11a (ieeja no Zirgu ielas) 26. aprīlī plkst.19:00.

Biļetes ir pieejamas Biļešu Servisa kasēs:https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/teatris/deja/apurvas-dzajaramanes-monoizrade-sievietes-balss-nayika-283750/

Telefons uzziņām: 29893978

 

Relīzi sagatavoja Biedrības Indiešu kultūras centrs Bharata valdes priekšsēdētaja Larisa Podskočaja

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+371 29893978
address:
Strūgu 4, Rīga, Latvia

Our team

Small_lr_by_anton_aleksandrov_340x200
Larisa Podskočaja